Sprendimai daugiabučiams

 

Tinkamas vėdinimo kiekis saugo ir išsaugo

 

 - Panaikinama pelėsiui palanki terpė – santykinė drėgmė visada 40 < X < 70 %.
 - Visada sausos sienos neleidžia pablogėti išorinių sienų izoliacinėms savybėms.
 
Vokietijoje ši vėdinimo sistema montuojama daugiabučio renovacijos metu, kaip privaloma jos dalis, tam jog būtų užtikrintas efektyvus energijos vartojimas bei higienos reikalavimai. Tačiau vėdinimą daugiabučiuose galima diegti ir individualiai, t.y. kiekvienam butui nepriklausomai.

 

Sprendimas
Bute suprojektuota decentralizuota mechaninio vėdinimo sistema. Kambariuse įrengti šviežio oro pritekėjimo įrenginiai (pažymėti mėlynai) ALD-R 160 su oro pralaidumu iki 25 m3/h. Virtuvėje ir tualete sudėti potinkiniai slėginiai oro šalinimo ventiliatoriai (pažymėti raudonai) Silvento KL.
 
Veikimo principas
Numatyti ventiliatoriai yra nuolatinio veikimo, tai reiškia, jog jie nuolatos veikia traukdami 15-60 m3/h oro. Tokiu būdu oras iš kambarių juda link patalpų, kuriose yra įrengti slėginiai ventiliatoriai, o į kambarius jis patenka per įrengtas oro pritekėjimo orlaides išorinėse sienose.

 

Montavimas
Šviežio oro pritekėjimo orlaidės montuojamos išorinėse sienose gręžiant skyles, jeigu daugiabutis yra jau pastatytas. Taip pat yra galimybė statybų metu įdėtį putų polistirolo blokelį su iš anksto paruošta kiauryme ALD-R 160 įrenginiui.

Ventiliatoriai montuojami po tinku sienoje arba pakabinamose lubose. Jeigu butas jau įrengtas, galima ventiliatorių montuoti į virštinkinę ventiliatoriaus dėžutę. Silvento slėginių oro šalinimo ventiliatorių valdymą reikia fomuoti atskirai nuo šviesos.

 

Sprendžiant viso daugiabučio vėdinimą slėginiai ventiliatoriai jungiami prie bendro naudojimo ventiliacinės šachtos. Kadangi ventiliatoriai yra komplektuojami su guminiais atbuliniais vožtuvais, jie apsaugoti nuo oro patekimo iš kitų butų.

 

Pavyzdyje sumontuota Lunos mechaninio vėdinimo įranga:
 

 
Orlaidė
ALD-R 160
Skersmuo: 160 mm
Ilgis: nuo 300 mm
Oro debitas: 15 - 25 m3/h prie 8 Pa
Triukšmo slopinimas: 53 - 61 dB(A) 
Potinkinis ventiliatorius
Silvento KL
Matmenys: 260x260 mm (viršutinis dangtelis)
Ortakio skersmuo: 80 mm
Oro debitas: 15 - 60 m3/h
Triukšmingumas: 24 - 35 dB(A)
Elektrinė galia 1.8 - 6.2 W

 

Lunos mechaninės vėdinimo sistemos rezultatas – nuolatinis visų gyvenamųjų patalpų vėdinimas. Ši sistema pritaikyta veikti pastoviu budinčiu režimu, ištisą parą palaikant minimalią reikiamą oro apykaitą. Šie ventiliatoriai yra skirti ir efektyviam didelių patalpų vėdinimui, išdėstant jų tiek, kiek reikia pagal patalpų tūrį. Ventiliatoriai gali veikti naudojant įvairias valdymo galimybes:

• Keli vėdinimo intensyvumo lygiai;

• Laiko relė - užlaikanti ventiliatoriaus išsijungimą, įsijungimą prieš ir po ventiliatoriaus suaktyvinimo;

• Drėgmės daviklis - reaguoja į padidėjusią drėgmę;